Zalety kryptowalut

przez | 10 maja 2019

Zalety kryptowalut

Kryptowaluta jest cyfrową alternatywą dla używania kart kredytowych lub gotówki do codziennych płatności w różnych sytuacjach.

Nadal rozwija się jako praktyczna alternatywa dla tradycyjnych metod płatności, ale musi stać się bardziej stabilna, zanim zostanie w pełni przyjęta przez zwykłych ludzi.

Największe zalety kryptowalut

Oszustwo

każdy problem z oszustwem jest ograniczony do minimum, ponieważ kryptowaluta jest cyfrowa, co może zapobiec odwróceniu lub podrobieniu płatności.

Ten rodzaj działania może być problemem z innymi tradycyjnymi opcjami płatności, takimi jak karta kredytowa, z powodu obciążeń zwrotnych.

Kradzież tożsamości

Nie ma potrzeby podawania danych osobowych, które mogą prowadzić do kradzieży tożsamości podczas korzystania z kryptowaluty.

Jeśli korzystasz z karty kredytowej, sklep otrzymuje wiele informacji związanych z Twoją linią kredytową, nawet w przypadku bardzo małej transakcji.

Ponadto płatność kartą kredytową opiera się na transakcji ściągania, w której żądana jest określona kwota z konta.

W przypadku płatności kryptowalutą, transakcja jest oparta na zasadzie wypychania.

Co daje posiadaczowi konta opcję wysyłania tylko dokładnej kwoty należnej bez dodatkowych informacji.

Wszechstronne zastosowanie

Płatność za pomocą kryptowaluty może być łatwo dostosowana do określonych warunków.

Umowa cyfrowa może zostać utworzona w celu uzależnienia płatności od spełnienia w przyszłości, odniesienia do faktów zewnętrznych lub uzyskania zgody strony trzeciej.

Nawet przy specjalnej umowie ten rodzaj płatności jest nadal bardzo szybki i skuteczny.

Łatwy dostęp

Korzystanie z kryptowaluty jest powszechnie dostępne dla każdego, kto ma dostęp do Internetu.

Staje się bardzo popularny w niektórych częściach świata.

Np. w Kenii, która ma prawie 1/3 populacji korzystającej z cyfrowego portfela za pośrednictwem lokalnej usługi mikrofinansowania.

Niskie opłaty

To zdecydowanie jedna z największych zalet.

Możliwe jest przeprowadzenie transakcji kryptowaluty bez konieczności uiszczania dodatkowych prowizji lub opłat.

Jeśli jednak do przechowywania kryptowaluty używany jest portfel cyfrowy lub usługa innej firmy, prawdopodobnie będzie niewielka opłata.

Handel międzynarodowy

Ten rodzaj płatności nie podlega opłatom specyficznym dla danego kraju, opłatom transakcyjnym, stopom procentowym ani kursom wymiany.

A to pozwala na stosunkowo łatwe wykonywanie przelewów transgranicznych.

Adaptacyjność

Dzięki prawie 1200 unikalnym typom kryptowalut na rynku globalnym istnieje wiele możliwości wykorzystania metody płatności, która odpowiada konkretnym potrzebom.

Mimo że istnieje wiele możliwości użycia monet do codziennego użytku, istnieją również te przeznaczone do określonego zastosowania lub w konkretnej branży.