Artykuły – Biznes – Finanse

ARTYKUŁY – BIZNES – FINANSE – GOSPODARKA

ARTYKUŁY / PUBLIKACJE

Dlaczego warto oszczędzać

Dlaczego warto oszczędzać

Dlaczego warto oszczędzać Wiele osób zastanawia się, jaki jest sens odkładania własnego kapitału i w ogóle dlaczego warto oszczędzać? Z punktu widzenia przeciętego obywatela Polski, oszczędzanie jawi się jako fajny sposób na zwiększenie swoich zgromadzonych oszczędności. Jednak, jak pokazują badania, niestety wielu Polaków nie oszczędza regularnie swoich pieniędzy. Przeciętny Kowalski żyje z dnia na dzień.… Czytaj dalej »

Centralna informacja o rachunkach bankowych

Centralna informacja o rachunkach bankowych

Centralna informacja o rachunkach bankowych Centralna informacja o rachunkach bankowych (CIoRB) – co to jest, czym się zajmuje, w jakich sytuacjach może nam pomóc? W usłudze centralnej informacji o rachunkach bankowych uczestniczą polskie banki oraz Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe – tzw. SKOK-i. Dane gromadzone w zasobie to rozwiązanie umożliwiające dostęp do informacji o rachunkach osób zmarłych,… Czytaj dalej »

Odzyskiwanie zadłużeń z faktur

Odzyskiwanie zadłużeń z faktur

Odzyskiwanie zadłużeń z faktur Odzyskiwanie zadłużeń z faktur spędza sen z powiek wielu przedsiębiorców. Okazuje się, że zadłużenia po wykonanej usłudze, są już czymś powszechnym. Dlatego właśnie warto zabezpieczać się za pomocą każdorazowego podpisywania umowy przed wykonaniem usługi. Jeśli jednak tego nie zrobimy musimy nauczyć się skutecznie rozliczać z klientami na podstawie faktur, jakie posiadamy.… Czytaj dalej »

Budowanie pozytywnej historii w BIK

Budowanie pozytywnej historii w BIK

Budowanie pozytywnej historii w BIK Biuro Informacji Kredytowej, zwane w skrócie BIK zostało założone przez związek banków polskich oraz banki prywatne w celu gromadzenia i udostępniania historii kredytowej klientów banków. Każdy bank, aby rozsądnie zarządzać swoim ryzykiem przed udzieleniem nam jakiejkolwiek pożyczki sprawdza naszą historię w BIK. Historia uwiarygadnia nas w oczach banku i pozwala… Czytaj dalej »

Czy warto wziąć kredyt studencki

Czy warto wziąć kredyt studencki

Czy warto wziąć kredyt studencki Kredyt studencki to bardzo ciekawa forma pomocy dla osób, które pragną ukończyć studia, pozwalająca na zabezpieczenie finansowej strony edukacji. W założeniu, adresowany jest do osób o nieco niższych dochodach. Obecnie ubiegać o przyznanie kredytu mogą się osoby z rodzin, w których dochód na jednego członka nie przekracza 2500 zł. Otrzymywane… Czytaj dalej »

Zarabianie na Clixsense

Zarabianie na Clixsense

Zarabianie na Clixsense Clixsense to amerykański portal zarobkowy, który oferuje swoim użytkownikom wiele sposobów na dochód online: ankiety, oferty, zadania, bonusy, itd. Serwis działa w sieci już od 2007 roku! Aktualnie ma ponad 7 milionów członków i wypłacił już ponad 23 miliony dolarów. Clixsense rejestracja Rejestracja na portalu zarobkowym Clixsense jest możliwa od 16 roku… Czytaj dalej »

W jakim banku konto

W jakim banku konto

W jakim banku konto Posiadanie bankowego rachunku osobistego, to w dzisiejszych czasach standard. A można powiedzieć, że i nawet wymóg. W końcu większość z nas, wynagrodzenie za pracę otrzymuje właśnie na konto. I tutaj należy zadać sobie pytanie. W jakim banku konto – opłaty, opłaty… Ile z tych pieniędzy zabiera nam bank? Czy przypadkiem nie… Czytaj dalej »

Co to jest Snapchat i dlaczego moje dziecko tego używa

Co to jest Snapchat i dlaczego moje dziecko tego używa

Co to jest Snapchat i dlaczego moje dziecko tego używa Snapchat to niewątpliwie aplikacja bijąca rekordy popularności na całym świecie. Generowane dla jego twórców przychody, osiągają wielomilionowe kwoty. Nic dziwnego, skoro samych użytkowników „Snapka” jest już około 200 milionów. Snapchat, jako forma zabawy, ma rzekomo służyć zapisom ulotności chwil, zachęcać do spontaniczności i abstrakcyjnego myślenia.… Czytaj dalej »

Zalety kryptowalut

Zalety kryptowalut

Zalety kryptowalut Kryptowaluta jest cyfrową alternatywą dla używania kart kredytowych lub gotówki do codziennych płatności w różnych sytuacjach. Nadal rozwija się jako praktyczna alternatywa dla tradycyjnych metod płatności, ale musi stać się bardziej stabilna, zanim zostanie w pełni przyjęta przez zwykłych ludzi. Największe zalety kryptowalut Oszustwo każdy problem z oszustwem jest ograniczony do minimum, ponieważ… Czytaj dalej »

Leasing – zalety i wady

Leasing – zalety i wady

Leasing – zalety i wady Leasing sprzętu ma zarówno wady, jak i zalety. Do zalet należy z pewnością zaliczyć fakt, że leasing jest bardzo wygodną formą pozyskania nowego sprzętu. Leasing komputerów może być też dla firmy tańszy od zakupu nowego sprzętu i to widać już na pierwszy rzut oka. Niezwykle istotny jest również fakt, że… Czytaj dalej »

Branża budowlana mało wiarygodna dla banku

Branża budowlana mało wiarygodna dla banku

Branża budowlana mało wiarygodna dla banku – dlaczego? Mali i średni przedsiębiorcy, prowadzący działalność budowlaną, remontową czy inną pokrewną, mogą mieć nie lada problem, aby znaleźć bank, który szybko udzieli im pożyczki. Wytłumaczeniem tej sytuacją jest przede wszystkim brak stałych zleceń. Firmy budowlane podpisują umowy z klientami na konkretne zlecenie, załóżmy, że dla przykładu będzie… Czytaj dalej »

0 komentarzy
Jak zarządzać finansami

Jak zarządzać finansami

Jak zarządzać finansami Czy z zazdrością i podziwem słuchasz wiadomości o kolejnej wygranej szczęściarza w loterii pieniężnej? Wiedz, że to tylko jedna strona medalu. Brutalnym faktem jest to, że jedynie nieliczna grupa spośród wszystkich wybrańców, potrafi konstruktywnie wykorzystać otrzymane środki. Najczęściej jednak wygrany wykazuje brak przygotowania na nagły zastrzyk gotówki. I w szybkim tempie wraca… Czytaj dalej »